dom dla Barbie domki dla lalki Barbie
tradycyjny dom lalek domy dla lalek z drewna
wyposażenie do domku dla lalekdomek dla Barbiedomy dla lalki Barbietradycyjny dom lalekdom dla Barbieangielski domek dla lalek
kolekcjonerskie domki lalek
wyposażenie do domku lalek
 
kolekcjonerskie domki lalek

CIASTKO Z WIŚNIĄ
 
Wspaniały tutorial Gosi Suchodolskiej, pokazujący jak zrobić realistyczne ciastko "drożdżowe" z modeliny.
dom dla lalek
 
drewniane domy lalek

LATO W MUZEUM
 
Przygotowaliśmy ofertę wakacyjną dla dzieci, które spędzają lato w mieście lub przyjadą do stolicy aby poznać zabytki i muzea Warszawy. Wśród letnich wycieczek nie może zabraknąć wizyty w naszym niezwykłym, tajemniczym i inspirującym Muzeum!
drewniany dom lalek
kolekcjonerskie domki lalek

Znamy już wyniki konkursu MÓJ WYMARZONY DOMEK DLA LALEK
 
Dziś ogłaszamy listę autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac. Oficjalne ogłoszenie wyników już 1 czerwca o 12:00 w Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie!
kolekcjonerskie domki lalek
domek dla lalek

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
 
MÓJ WYMARZONY DOMEK DLA LALEK! Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 - 16 lat do przesyłania swoich prac plastycznych!
domki dla lalki Barbie
drewniany dom dla lalek


 
LITERATURA

akcesoria do domku dla lalek

A BEGINNERS' GUIDE TO THE DOLLS' HOUSE HOBBY

Autor: Jean Nisbett
Ilość stron: 144, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, (wyd. uaktualnione) 2006
Język: angielski


Książka dla absolutnych nowicjuszy napisana przez jedną z najwybitniejszych brytyjskich autorek zajmujących się tematem domów lalek. W części I książki, autorka udziela odpowiedzi na szereg podstawowych pytań: od ustalenia budżetu, zakupu domu w ramach założonego budżetu, po wybór materiałów i elementów wykończeniowych odpowiednich do wybranego stylu. Cześć II zawiera wiele cennych praktycznych porad na temat budowy domów lalek, dekorowania, malowania, meblowania i renowacji. Instrukcje uzupełniane są wieloma barwnymi ilustracjami.

Niezbędnik dla każdego stawiającego pierwsze kroki w miniaturowym świecie.

domy dla Barbie

THE BIG BOOK OF THE DOLLS' HOUSE

Autor: Jean Nisbett
Ilość stron: 320, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2006
Język: angielski


Jedna z najbardziej znaczących i płodnych autorek brytyjskich, parających się tematyką domów lalek, podsumowuje swoją wiedzę w tym wyczerpującym przewodniku o budowie i wykończeniu domów lalek w skali 1/12 i 1/24. Autorka udziela praktycznych porad, które obejmują szeroką gamę rozmiarów i stylów domów lalek. Książkę uzupełniają przepiękne fotografie dekoracji, stylowych wykończeń, aranżacji okolicznościowych i zewnętrznych, oraz akcesoriów.

Biblia każdego hobbysty miniaturowej sztuki.

plany domku dla lalek

THE SMALL WORLD OF ANTIQUE DOLLS'HOUSES:
Six Decades of Collecting Mansions, Cottages, Shops, Stables, Theaters, Churches - Even a Zoo!

Autor: Flora Gill Jacobs
Ilość stron: 440, twarda okładka
Wydawca: Lake Isle Press, 2005
Język: angielski


Książka uważana za przełomową w swoim temacie, skarbnica wiedzy o zabytkowych domkach dla lalek i ich wyposażeniu. Napisana piękną prozą, zawiera wspaniałe anegdoty i cenne opisy, niezbędna pozycja dla kolekcjonerów miniatur.

wyposażenie do domku dla lalek

1/12 SCALE CHARACTER FIGURES FOR THE DOLLS' HOUSE

Autor: James Carrington
Ilość stron: 160, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2001
Język: angielski


Uzbrojony w wiedzę James Carringtona - prawdziwego mistrza tworzenia perfekcyjnych, miniaurowych lalek, wkrótce i ty zaczniesz tworzyć zachwycające, ekscentryczne i realistyczne postaci. Wszystko co musisz wiedzieć o używaniu mas plastycznych, robieniu form i odlewów, o kształtach, proporcjach i rzeźbieniu szczegółów znajdziesz właśnie w tej książce. Wynik? Doskonałe, stylowe lalki. "Żywy, dowcipny tekst" - Doll Castle News.

domy dla lalek

SEWING DOLLS' CLOTHES:
27 Projects to Make in 1:12 Scale

Autor: Praca zbiorowa - (Dolls House Magazine)
Ilość stron: 128, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2007
Język: angielski


Album zawiera kompletny i znakomicie zilustrowany zbiór najlepszych projektów krawieckich opublikowanych w piśmie Dolls' House Magazine. Dzięki szczegółowym i bardzo dokładnym instrukcjom, oraz wygodnym do skopiowania wzorom, nawet początkujący amator z ograniczonymi umiejętnościami krawieckimi doskonale da sobie radę z wyknaniem wielu z zaproponowanych 27 pomysłów na stroje, oraz znajdzie wiele inspiracji - chociażby jak odmienić skromną kwiaciarkę w wytworną damę ubrana w suknię w stylu regencji, albo może nawet pełną magii tancerkę baletu.

domki lalek

VICTORIAN DOLLS' HOUSE PROJECTS:
A DAY IN THE LIFE

Autor: Christiane Berridge
Ilość stron: 144, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2007
Język: angielski


Rozejrzyj się po tym miniaturowym domu - poczuj gwar i zgiełk panujący w kuchni i suterenie, obejrzyj imponujący wnętrza - przedpokje, salony, pokoje i sypialnie, zoabcz jak wyglądało prawdziwe, codzinne życie w domu epoki wiktoriańskiej. Przepięknym ilustracjom pokazującym również jak powstawały poszczególne pomieszczenia towarzyszą informacje historyczne i ciekawostki z życia epoki. Dzięki zawartym w książce instrukcjom początkujący miniaturzysta bez problemu wykona drobne przedmioty codziennego użytku, a bardziej zaawansowany twórca - wspaniałe łoże z baldachimem.

domki dla lalek z drewna

DOLLS' HOUSE INSPIRATIONS

Autor: Jean Nisbett
Ilość stron: 176, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2008
Język: angielski


Współcześni miniaturzyści są gotowi aby stawiać czoła coraz bardziej ambitnym projektom. Niezależnie czy chcesz stworzyć domek dla lalek od podstaw, czy tylko go urządzić, czy może złożyć domek z gotowego zestawu - ta książka zaskoczy cię olbrzymia ilością różnorodnych, pasjonujących projektów i pomysłów, od wnętrz w stylu Tudorów - do gruzińskiej rezydencji, od francuskiego wiejskiego domku - do XVII -wiecznej holenderskiej kamienicy. Entuzjaści prac prac ogrodniczych znajdą tu obszerne artykuły na temat budowy ogrodów, altan, oranżerii i budynków pomocniczych. Zilustrowany ogromną ilością zdjęć album z pewnością dostarczy ci wielu godzin przyjemności i inspiracji.

domki lalek z drewna

DOLLS HOUSE DO-IT-YOURSELF
CURTAINS

Autor: Sue Healer
Ilość stron: 96, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 2004
Język: angielski


Seria: Dolls House Do-It-Yourself

Praktyczny poradnik dla urządzających domki dla lalek; jak wykonać firanki, zasłony, żaluzje, lamberkiny i inne okienne ozdoby w różnych stylach – od historycznych po współczesne. Znajdziemy tu ponad 25 różnorodnych projektów opraw okiennych, które dokładnie, krok po kroku pokazują za pomocą jakich narzędzi, materiałów i technik można je wykonać. Książka zawiera praktyczne wskazówki na temat wyboru tkanin i miniaturowej galanterii – jedwabi, sznurków, frędzli i dodatków. Dowiadujemy się również jak samodzielnie wykonać nadruk wzoru na tkaninie, plisowanie, frędzle i sznury, oraz jak instalować na ścianach domku wykonane przez nas wykończenia. Poradnik zawiera niezbędne szablony i wiele inspirujących fotografii przedstawiających gotowe zasłony i inne obramowania okien.

domki dla Barbie

DOLLS HOUSE DO-IT-YOURSELF
CARPETS AND RUGS

Autor: Sue Hawkins
Ilość stron: 64, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 2003
Język: angielski


Seria: Dolls House Do-It-Yourself

Poradnik zawiera opisy wykonania ponad dwudziesty pięciu dywanów, dywaników i chodników do domków lalek, zaprojektowanych w różnych klasycznych stylach, w przeróżnych kształtach i wielkościach. Każdy z projektów zawiera krótki opis historyczny wyrobów z danej epoki, opis wprowadzający do danej techniki wykonania dywanu, diagramy z wzorami oraz objaśnienia jak modyfikować wzór i dostosowywać do własnych wymiarów. Starannie przygotowane projekty krok–po–kroku obok opisu materiałów i wykonania, zawierają również wykresy zastosowania alternatywnych kolorów oraz piękne zdjęcia pokazujące wykonane projekty we wnętrzach.

tradycyjne domki lalek

DOLLS HOUSE DO-IT-YOURSELF
FINISHING TOUCHES

Autor: Jane Harrop
Ilość stron: 64, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 2004
Język: angielski


Seria: Dolls House Do-It-Yourself

Z tym praktycznym przewodnikiem stworzysz szereg mebelków i dodatków do domków dla lalek w różnych stylach. Od stołów, krzeseł i półek po stojaczki na korespondencję, lustra i wieszaki na ubrania – wszystko co jest niezbędne by lalki mieszkały w prawdziwym lalkowym domu. Ponad 30 szczegółowych, dokładnie zilustrowanych projektów pokazuje jak wykonać akcesoria dekoracyjne w różnych technikach, wprowadzając w podstawowe techniki obróbki drewna, klejenia, werniksowania, malowania i lakierowania. Książka zawiera łatwe do skopiowania szablony i inspirujące ilustracje.

barbie dom

DOLLS HOUSE DO-IT-YOURSELF
EMBROIDERED PROJECTS

Autor: Sue Hawkins
Ilość stron: 64, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 2003
Język: angielski


Seria: Dolls House Do-It-Yourself

Dzięki tej książce poznasz tajniki wykonania miniaturowych haftów w skali 1:12, sprawiających wrażenie replik autentycznych wyrobów. Przedstawione projekty pokazują jak wykonać i ozdobić haftem różnej wielkości poduszki, taśmy do dzwonków dla służby, osłony do kominków i wiele innych dodatków w różnych stylach, np. Tudorów, gruzińskim, w stylu regencji, wiktoriańskim. Projekty zawierają szczegółowe opisy, szablony i instrukcje, i są tak przygotowane, by mogły je wykonać osoby nie znające ściegów hafciarskich. Wiele projektów ma również pokazany alternatywny dobór kolorów.

wyposażenie do domku lalek

DOLLS HOUSE DO-IT-YOURSELF
TOYS AND GAMES

Autor: Jane Harrop
Ilość stron: 64, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 2003
Język: angielski


Seria: Dolls House Do-It-Yourself

Od klocków i tablicy w przedszkolu, skakanek i rakiet tenisowych w ogrodzie po grę w pierścienie w salonie – zabawki i gry są ważną częścią codziennego życia w domku dla lalek. Oto 35 ilustrowanych projektów, które szczegółowo, za pomocą licznych ilustracji i fotografii pokazują jak samodzielnie wykonać wiele zabawek i gier, i stanowią wspaniałą inspirację do wykonania kolejnych miniaturowych przedmiotów. Autorka przedstawia podstawowe materiały i narzędzia oraz udziela cenne wskazówki jak pracować z drewnem, klejami, farbami i lakierami. Do wielu projektów są dołączone szablony i schematy, w tym gotowe elementy do skopiowania na xero.

wyposażenie do domku lalek

DOLLS HOUSE DO-IT-YOURSELF
FOOD DISPLAYS

Autor: Sue Haser
Ilość stron: 64, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 2003
Język: angielski


Seria: Dolls House Do-It-Yourself

Książka zawiera bogaty wybór instrukcji jak wykonać miniaturowe produkty spożywcze w skali 1:12, z termoutwardzalnych mas plastycznych typu modelina/ fimo, począwszy od projektów prostych jak owoce i warzywa, poprzez różnego rodzaju wypieki cukiernicze i pieczywo, po bardziej skomplikowane dania bankietowe i okolicznościowe. Kompleksowe opisy technik pracy z polimerami – kształtowanie, mieszanie kolorów, teksturowanie, są uzupełnione opisem prostych, ale skutecznych narzędzi pracy. Kolorowe fotografie pokazują nie tylko gotowe produkty, ale też efektowne sposoby ich eksponowania.

domy dla lalek Barbie

DOLLS' HOUSE DETAILS:
Over 500 Craft Projects in 1/12 Scale

Autor: Kath Dalmeny
Ilość stron: 176, twarda okładka
Wydawnictwo: David & Charles, 2000
Język: angielski


Wzbogać swój dom dla lalek o pięknie zaprojektowaną kolekcję akcesoriów gospodarstwa domowego. Znajdziesz tu ponad 350 propozycji na wykonanie miniatur w skali 1:12, które możesz stworzyć z niedrogich, ogólnodostępnych materiałów i za pomocą podstawowych umiejętności rzemieśliniczych. Napełnij szafki maleńkimi naczyniami i artykułami spożywczymi, upiększ salon miniaturowymi kwiatami a pokój dziecinny – małymi pluszowymi zabawkami i drewnianymi pociągami. Propozycje pochodzą z różnych stylów i okresów – od kamienicy wiktoriańskiej po pracownię artysty na paryskim poddaszu. Pozycja BOMC's Crafters Book Club.

barbie dom

DOLLS' HOUSE SHOPS, CAFES & RESTAURANTS

Autorr: Jean Nisbett
Ilość stron: 160, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2006
Język: angielski


Autorka bestsellerów – Jean Nesbitt przedstawia szeroki wachlarz propozycji w jaki sposób realistycznie urządzić miniaturowe wnętrza sklepów, kawiarni i restauracji - od nostalgicznego georgiańskiego sklepiku ze słodyczami, przez egzotyczną indyjską restaurację, po nocny klub z 1930 roku. Na ponad 270 ilustracjach znajdziemy zarówno proste projekty room-boxów dla początkujących jak i bardzo zaawansowane propozycje. Wiele z nich jest innowacyjnych, wykorzystujących nowe techniki i pomysły na wykonanie dekoracji . Znajdziemy tu wiele inspiracji – od tego jak wykonać sztuczny marmur, aż po schody ruchome.

wiktoriański domek dla lalek

THIRTIES & FORTIES MINIATURES IN 1:12 SCALE

Autor: Jane Harrop
Ilość stron: 176, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2007
Język: angielski


Niniejszy poradnik zawiera mnóstwo projektów zrób-to-sam, które pozwolą twoje domki dla lalek przenieść w lata 30, do Anglii i Ameryki. Na przepięknych ilustracjach obejrzymy typowe domowe scenki z kuchni, pokoju dziennego, sypialni i holu. Obszerne informacje i praktyczne porady dotyczące nie tylko wskazówek historycznych, ale też podstawowych technik pracy z materiałami, szablonami i narzędziami pozwolą wykonać szereg wspaniałych miniatur w stylu lat 30 i 40 zeszłego wieku.

domy dla lalki Barbie

MAGNIFICENT MINIATURES: INSPIRATION AND TECHNIQUE FOR GRAND HOUSES ON A SMALL SCALE

Autorzy: Susie Rogers, Kevin Mulvany
Ilość stron: 144 , twarda okładka
Wydawca: Batsford; nowa edycja 2009
Język: angielski


Artyści: Kevin Mulvany i Susie Rogers są twórcami niezwykle cenionych i pożądanych miniatur architektonicznych. Wśród zleceń od Muzeów i prywatnych kolekcjonerów znalazło się już wiele prac obejmujących różne epoki i kraje, począwszy od podwójnej podkowy schodów prowadzących do Fontainebleau po dekadenckie żyrandole w Brighton Pavilion. Ta świetnie zilustrowana książka pokazuje w pełni wspaniałą twórczość Mulvany i Rogersa oraz ich osiągnięcia, a także ujawnia metody pracy i materiały jakie używają do budowy swych olśniewających replik. Praktyczne porady dla czytelnika obejmują między innymi opisy wykonania boazerii, parkietów, stiuków marmurowych i malarstwa iluzjonistycznego.

domy dla lalek z drewna

MINIATURE ROOMS:
THE THORNE ROOMS AT THE ART INSTITUTE OF CHICAGO

Autorzy: Fannia Weingartner,Bruce Hatton Boyer
Ilość stron: 184, twarda okładka
Wydawca: Art Institute of Chicago; drugie wydanie 2009
Język: angielski


Sześćdziesiąt osiem miniaturowych modeli europejskich wnętrz z XVI wieku, wraz z amerykańskim wyposażeniem z XVII wieku od pokoleń urzekają odwiedzających Instytut Sztuki w Chicago swym pięknem i kunsztem wykonania. Ten wspaniale wydany album prezentuje na dużych, częściowo rozkładanych zdjęciach wszystkie pokoje wraz z ich najciekawszymi detalami oraz zawiera interesujące wprowadzenie autorstwa Bruce Hatton Boyera, zapoznające nas z historią powstania tego zapierającego dech w piersiach projektu, którego pomysłodawczynią i głównym projektantem była pani James Ward Thorne. Wnętrza zostały wykonane między 1934 a 1940 rokiem przez wykwalifikowanych rzemieślników zgodnie z jej rygorystycznymi wymaganiami. Wiele projektów było inspirowane rzeczywistymi wnętrzami domów i pałaców jakie odwiedziła pani Thorne podczas swych licznych podróży. Każdy z przedstawionych pokoi jest szczegółowo opisany przez Fannia Weingartner a wiele rysunków pani Thorne jest reprodukowanych w skali rzeczywistej.

domy lalek z drewna

THE PISTNER HOUSE... A MASTER IN MINIATURE

Autor: Patricia Pistner
Ilość stronr: 112, twarda okładka
Wydawca: Amber Pub, 2001
Język: angielski


Wydawnictwo nagrodzone w 2002 roku statuetką International Communicators Crystal Award Winner.

Wybierz się w niezwykłą podróż wypełnioną słowami i obrazami. Obejrzyj Dom Pani Pistner będący częścią kolekcji Muzeum Sztuki w Neapolu.

Dom Pani Pistner to francuska kamienica z 1750 z centralnym układem, z dziewięcioma wspaniale wyposażonymi pokojami, których wystrój, meble i wszelkie akcesoria wykonało ponad sześćdziesięciu światowej słany rzemieślników- miniaturzystów. Wyposażenie to idealne repliki wykonane w stylu ludwikowskim, do obejrzenia na 100 przepięknych zdjęciach, które powodują, iż niemal doświadczasz nastrój, tekstury, zapach tych niesamowitych wnętrz i zapominasz, że są to przepiękne miniatury. Ale niech twoja wyobraźnia pracuje, a książka przeniesie do odległej epoki.

"The Pistner House” oddaje pasję kolekcjonowania miniatur w wielu aspektach. To książka niezbędna dla wielbicieli maleńkich replik prawdziwego świata.

domy dla Barbie

DOLLHOUSE & MINIATURE DOLLS, 1840-1990

Autorzy: Marcie Tubbs, Bob Tubbs, Dian Zillner
Ilość stron: 256, twarda okładka
Wydawca: Schiffer Publishing, 2009
Język: angielski


Ten obszerny album zawiera 525 kolorowych zdjęć z wizerunkami ponad 1500 miniaturowych lalek produkowanych jako lalki do domków lalek przez ostatnie 150 lat. Znajdziemy tu całe lalkowe rodziny, przedstawicieli różnych zawodów- od pomocy domowych po lekarzy i strażaków, lalki w strojach współczesnych, ludowych i w kostiumach z bajek. W zbiorze ujęto lalki wykonane z drewna, tkanin, porcelany, biskwitu, papieru, kartonu, papier-mache, plastiku, gumy, celuloidu i winylu – przedstawione często w naturalnej scenerii domków dla lalek. Specjalny nacisk położono na lalki i producentów lalek z czasów Wielkiego Kryzysu, II Wojny Światowej i okresu wyżu demograficznego. Wiele przykładów pochodzi z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Japonii, Skandynawii, Stanów Zjednoczonych i wielu krajów na całym świecie. Obszerne komentarze powstały na podstawie badań opartych m.in. na wywiadach z krewnymi i znajomymi wytwórców lalek z XX wieku. Przedstawienie lalek w kontekście historycznym pomaga nam wyjaśnić swoiste lalkowe mody i ich ewolucje, a także przybliżyć stroje, fryzury i ich akcesoria. Bogata i szczegółowa biografia jest wspaniałym przewodnikiem do materiałów źródłowych, zarówno tych tradycyjnie wydanych jak i publikowanych on-line. Podpisom zdjęć towarzyszą aktualne szacunki wartości lalek. Szeroki przekrój lalek, producentów i wytwórców omówionych w albumie stanowi niezastąpiony przewodnik do ich identyfikacji.

mebelki do domku lalek

DOLLS' HOUSES:
Domestic Life and Architectural Styles in Miniature From the 17th century to the present day

Autorzy: Olivia Bristol, Leslie Geddes-Brown
Ilość stron: 168, twarda okładka
Wydawca: Mitchell Beazley, 1998
Język: angielski


Domy dla lalek fascynowały dzieci i dorosłych od wieków. Od okazałych replik z XVI wieku po masowo produkowane od roku 1930 domki - te czarujące miniatorowe domy wciąż reprezentują ponadczasowy urok, a jednocześnie odzwierciedlają najnowsze style architektoniczne i wnętrzarskie z okresów kiedy powstawały, zapewniając wiele szczegółowych informacji dotyczących historii społecznej. W ponad 400 kolorowych zdjęciach możemy uchwycić magię detali starych domków. Piękne ilustracje uzupełnione są bezcennymi opisami Leslie Geddes-Brown, specjalistki w tematyce lalek i domków dla lalek, związanej z międzynarodowym domem aukcyjnym Christie.

Podczas gdy inne książki dotyczące historii domków dla lalek koncentruje się zazwyczaj wyłącznie na domkach i ich zawartości, ta pozycja przybliża nam każdy dom w kontekście społecznym, tworząc kompleksową historię życia domowego w miniaturze. Książka wykorzystuje dziesiątki zdjęć prawdziwych domów i wnętrz aby zilustrować jak istotny jest wpływ rzeczywistych budynków na konstrukcje historycznych domków dla lalek. Ujawnia równiez jak XIX wieczna moda na "domki fantazyjne" wpłynęła na to, iż niemal od początku XX wieku wiekszość powstających domków dla lalek jest inspirowana przeszłością o wiele chętniej niż najnowszymi trendami we wzornictwie.

Cztery podwójnie otwierane strony- wkładki pozwalają nam w pełnym świetle obejrzeć najbardziej interesujące domy dla lalek, oraz szczegóły detali - lalek, mebli, wyposażenia a nawet instalacji i konstrukcji. Szesnaście domów jest nie tylko szczegółowo pokazanych na ilustracjach, ale zostały również opisane przez autorkę z wielką pasją. Informacje obejmują także kraj pochodzenia, wymiary, datę produkcji, producenta i użyte materiały.

wiktorianski domek dla lalek

DOLLHOUSE DECOR:
Creating Soft Furnishings in 1/12 Scale

Autorzy: Nick Forder, Esther Forder
Ilość stron: 176, miękka okładka
Wydawca: Watson-Guptill, 2001
Język: angielski


Niezwykły poradnik dla wielbicieli robótek ręcznych w miniaturze, związanych z włóknem i tkaninami, opracowany przez redaktorów International Dolls' House News, zawierający projekty podobne do tych, które proponuje Pamela Warner's w książce Miniature Embroidery for the Victorian Doll's House, ale obejmujące szerszy okres w brytyjskim wzornictwie - od 1845 aż do czasów współczesnych. Projekty zasłon, chodników i nizliczonych dodatków uzupełnione sa opisami stylowych wnętrz, wzorami, szablonami i zdjęciami wykonanych przedmiotów w scenerii przepięknych domków dla lalek. Wzory zostały tak zaprojektowane by wykonane - mogły dodawać autentyczności zabytkowym wnętrzom i jednocześnie stanowić samodzielne, unikatowe przedmioty kolekcjonerskie.

domki lalek z drewna

THE DECORATED DOLL HOUSE:
How to Design and Create Miniature Interiors

Autor: Jessica Ridley
Ilość stron: 128, twarda okładka
Wydawca: Grove Press, 1990
Język: angielski


Jessica Ridley ma miniaturyzację w swoich genach, wszak jej dziadek był projektantem i budowniczm Queen Mary's Dollhouse.: -) Jessica jest miniaturzystką i specjalistką tworzenia malowanych imitacji różnych powierzchni naturalnych, które chętnia włącza w swoich projektach, dając czytelnikowi alternatywę do tradycyjnego tapetowania ścian domków dla lalek.

Artystka zdradza swoje techniki malarskie oraz pokazuje jak tworzyć i konstruować meble i dodatki, używając przy tym interesjących i oryginalnych materiałów. Instrukcje są zilustrowane mnóstwem kolorowych zdjęć, pokazujących jak powstaje projekt.

Bardzo polecam tę książkę. Myślę, że pozwala rozwinąć się twórczo i inspirujedo tego by wciąż próbować nowych technik, a swoim projektom nadawać osobisty, indywidualny charakter, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze. Czyż można chceć więcej?historia domów lalek

MAKING MINIATURES:
Dolls' House Projects In 1/12 Scale

Autorzy: Venus & Martin Dodge
Ilość stron: 183, miękka okładka
Wydawca: David & Charles, 1991
Język: angielski


Książka pełna oryginalnych pomysłów na wykonanie miniatur do domków dla lalek, pełna inspiracji jak spożytkować gotowe drobiazgi i ogólnodostępne elementy do wykonania własnych miniaturowych mebli i przedmiotów. Znajdziemy tu zarówno proste projekty dla początkujących - np. domek dla dzieci w pudełku po butach, jak i bardziej skomplikowane prace - np. salon z eleganckiemi mebelkami.

domek lalek

THE DOLL HOUSE DECORATOR: The Complete Guide to Do-It-Yourself Furnishings for Dolls and Dollhouses

Autor: Vivienne Boulton
Ilość stron: 80, twarda okładka
Wydawca: DK ADULT, 1993
Język: angielski


Bestselerowy przewodnik zrób-to-sam dla miłośników domków dla lalek. W albumie znajdziemy wzory i szablony wraz ze szczegółowymi opisami każdego z etapów tworzenia lalek, mebli i akcesoriów do miniaturowych domków. Instrukcje uzupełnione są kolorowymi zdjęciami. Pierwsze wydanie książki zostało sprzedane w 20 tys egzemplarzy.

akcesoria do domku dla lalek

MINIATURE EMBROIDERY:
A Foundation Course

Autor: Margaret Major
Ilość stron: 160, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2006
Language: English


Po ogromnym sukcesie „Miniaturowych Patchworków” Margaret Major proponuje kolejną pozycję; „Haftowania w miniaturze”. Na ponad 200 kolorowych ilustracjach i schematach autorka pokazuje jak wykonać 30 niesamowitych projektów podzielonych na trzystopniową skalę trudności, obejmujących wykonanie narzut na łóżka, gobelinów, ekranu do kominka, dywanów czy poduszek. Po prostu postępuj zgodnie ze wskazówkami i wykonaj samodzielnie miniaturowe reprodukcje prawdziwych przedmiotów dekoracyjnych w różnych technikach proponowanych przez autorkę – od haftu krzyżykiem, po ściegi florenckie.

domki lalek z drewna

MINIATURE FOOD MASTERCLASS:
Materials and Techniques for Model-Makers

Autor: Angie Scarr
Ilość stron: 160, miękka okładka
Wydawca: Guild of Master Craftsman, 2006
Language: English


Ta ekscytująca książka autorstwa Angie Scarr- mistrzyni miniaturowych prac w masach termoutwardzalnych typu modelina - przenosi nas w podróż kulinarną pełną odkryć i inspiracji. Angie w przystępny sposób, za pomocą ilustrowanych tutoriali ujawnia tajniki swojej pracy, omawia narzędzia i materiały oraz pokazuje, jak tworzyć płynne i przezroczyste efekty jak polewy do ciast, a także jak prawidłowo używać żeli i polimerów, oraz jak wykonywać miniaturowe odlewy. Przepyszne i niezwykle szczegółowe miniatury jakie możemy stworzyć razem z autorką to różne owoce i warzywa, ciasta i ciasteczka ozdobione np. wiórkami kokosowymi a także takie delikatesy jak kalmary, czy nadziewane oliwki.

 
english
wyposażenie do domku dla lalek
MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK W WARSZAWIE już otwarte, zapraszamy!
kolekcjonerski dom dla lalek
MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK - niezwykłe miejsce w samym centrum Warszawy, w tajemniczych, niedostępnych dotąd dla zwiedzających wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki już rozpoczęło swoją działalność.
dom dla Barbie
domy lalek